Çanakkale Gökçeada Uçak Bileti

Çanakkale boğazının çıkışında Ege Denizinin üst kısmında yer alan şirin bir adıdır Gökçeada. Engebeli bir yapıya sahip, volkanik bir kütle yoğunluğundaki adanın su bolluğu dünya üzerinde nadir rastlanır bir düzeydedir. Barajları ve bahar aylarındaki bol yağışlarının bundaki etkisi büyüktür. Akdeniz ve karasal iklim arasında sıkışıp kalmış bir hava seyri söz konusudur. Ender olarak kar ve don olayı yaşanır. Poyraz ve Lodos rüzgarlarını kuvvetler alan bir yapıya sahip olduğu için sörf turizminde günden güne öne çıkan bir isme sahip olmaktadır.

Adaya ulaşım deniz yoluyla sağlanabiliyor. 1 arabalı feribot  ve 1 de deniz otobüsü mevcut. İstanbul, Ankara Eskişehir gibi istikametlerden Çanakkale’ye ulaşmanız halinde eğer deniz otobüsü seferlerini yakalarsanız 1 saatte Gökçeada’da olabilirsiniz. Ama yakalayamazsanız Kabatepe’den kalkan feribotlara binebilirsiniz. Kabatepe’ye  giden minibüsleri kullanabilirsiniz.

Gökçeada’ya direkt uçak seferleri bulunmuyor. THY firmasının İstanbul’dan Çanakkale’ye düzenlediği uçak seferleri ile Çanakkale’den feribot ve deniz otobüslerini kullanarak gidebilirsiniz. İstanbul’dan Çanakkale’ye her gün uçak seferi var.  21:10’da İstanbul’dan Ankara aktarmalı Çanakkale seferi ve 21:55’te direkt uçuş seferi mevcut. Bilet fiyatları 29 TL.- 59 TL.- 89 TL.

İzmir’den Çanakkale’ye her gün 19:55’te İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı aktarmalı, 20:45’te Ankara Esenboğa Havalimanı aktarmalı uçuşlar var. Bilet fiyatları 53 TL. – 83 TL. -113 TL.

Ankara’dan Çanakkale’ye her gün 19:00’da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı aktarmalı ve 22:45’te direkt uçuş seferleri mevcut. Bilet fiyatları 53 TL. – 83 TL. – 89 TL. – 113 TL.

Ayrıca Adana’dan Çanakkale’ye her gün (iki günde değişken saatli) 15:45’te Ankara Esenboğa Havalimanı aktarmalı, 19:00’da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı aktarmalı, 20:40’te Ankara ESB havalimanı aktarmalı seferler var. Bilet fiyatları 51 TL.- 81 TL. – 111 TL.

Antalya’dan Çanakkale’ye her gün (ikinde bir değişken saatli) 15:45 Ankara ESB havalimanı aktarmalı, 16:30’da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı aktarmalı, 20:45’te Ankara ESB havalimanı aktarmalı seferler mevcut. Bilet fiyatları 53 TL.- 83 TL. – 113 TL.

Gökçeada yasak bölgede olduğu için şu zamana kadar direkt uçuşlar yoktu. Fakat son dönemde uçuş izni alınabildiği için 19 haziran’dan itibaren yalnızca insani uçuşlar başlayacak. Gökçeada’ya bir havalimanı yapıldı. Sörf turizmi için önemli bir nokta olan adaya uçuş seferleri düzenlenmesi için havayolu şirketleri ile görüşmeler sürüyor. Eğer uçak ile ulaşım söz konusu olursa yerli ve yabancı turist için oldukça elverişli bir turizm noktası haline gelecek. Adanın kalkınması ve doğal güzelliklerini, tarihi dokusunu, Akdeniz iklimini yaşatabilmesi için turizm çok önemli. Ve zamanın en büyük hazine olduğu günümüzde özellikle tatil sezonunda hızlı erişim için uçak seferleri işin can damarı konumunda. Hava yolu şirketlerinin Gökçeada için direkt ve aktarmalı uçuş seferleri koymasını ve turizme katkı amacıyla güzel kampanyalar yapmasını diliyoruz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder