SHGM

Ulaştırma Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Kurban bayramı için tüm havayolu şirketlerine uyarı mesajı gönderdi. buna göre SHGM'nin yayımladığı genelgede, tarifeli uçuş yapmak üzere yetkilendirilmiş havayolu işletmelerinin ilave uçuş taleplerinin mevcut imkanlar çerçevesinde değerlendirildiği belirtildi.

Tatil döneminde artan yolcu trafiğinin karşılanması ve vatandaşların mağdur olmaması için gerekli önlemlerin alınması gerektiği kaydedilen genelgede, ayrıca mümkün olan en ekonomik ve en uygun şekilde yolcuların ulaşımının sağlanması, mevcut uygulamaların dışına çıkılarak fırsatçılığa izin verilmemesi istendi.

Havayolu ve terminal İşleticilerine ve DHMİ Genel Müdürlüğüne gönderilen genelgede, söz konusu dönemde yaşanacak tehir ve iptal durumlarında yolcuların zamanında ve doğru bir şekilde bilgilendirilmesi ve meydana gelen bu yoğunluk sebebiyle tüm işletmecilerin üzerine düşen görevi yerine getirmesi gerektiği ifade edilerek, aksi takdirde 2920 sayılı Kanun ve ilgili diğer mevzuat kapsamında cezai müeyyide uygulanacağı bildirildi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder