ucus kurallari

Uçak Tarifeli Kalkış Saatinden En Geç 1 Saat Önce Havalimanı'nda Olunması Gerekmektedir.
2 Uçağın tarifeli kalkış saatinden 12 saat öncesine kadar yapılan iptal ve değişikliklerde ceza alınmaz. 12 saatten az zaman kala yapılan iptal, iade ve değişikliklerde, vergiler hariç ücrete %30 ceza tatbik edilir. İptal durumunda hizmet bedeli iade edilmez.
3 Yapılan bir rezervasyon bir başkasına devredilemez, isim değişikliği yapılamaz. www.ucakbileti.me
4 Yolcu rezervasyon kaydındaki uçuşu iptal ettirmediği yada gerçekleştirmediği takdirde ücret iadesi yapılmaz.
5 Açık tarihli biletler ile rezervasyon değişikliği yaptırılan biletler, işlemin yapılacağı tarihte esas olan uçuş günü /sınıfı tarifesi üzerinden ücretlendirilecektir. Buna göre ilk seferde ödenen ücret ile uçuşun gerçekleşeceği güne ait ücret arasında fark bulunuyorsa, yolcu bu farkı ödemekle mükelleftir.
6 İade yalnızca yolcuya yapılır.
7 Bilet'in iadesi alındığı Şirket'ten yapılır.
8 İç hat biletlerinin; uçuş için geçerlilik süresi; rezervasyonlu biletlerde ilk uçuş tarihinden, açık tarihli veya rezervasyonlu ancak hiçbir kuponu kullanılmamış biletlerde biletin düzenlendiği tarihten itibaren 12 aydır. İade süresi de rezervasyonlu biletlerde ilk uçuş tarihinden, açık tarihli veya rezervasyonlu ancak hiçbir kuponu kullanılmamış biletlerde biletin düzenlendiği tarihten itibaren 24 aydır. www.ucakbileti.me
9 İhtilaf vukuunda acente elektronik kayıtları geçerlidir.
10 UYARI: İş bu Taşıma ,Türk Sivil Havacılık Kanununda gösterilen sorumluluğun sınırlandırılmasına ilişkin hükümlere bağlı olup Taşıyıcı Türk Hava Yolları'nın sorumluluğunu sınırlandıran veya kaldıran tüm hükümler Türk Hava Yolları'nın acenteleri,personeli ve temsilcileri lehine de uygulanır. Bilet ve Taşıma Türk Hava Yolları'nın tarife ve kuralları ile ilgili kanun ve yönetmeliklere tabidir. www.ucakbileti.me
11 Tarifeli kalkış saatinden 45 dk. öcesine kadar bagaj ve check-in işlemlerini tamamlamayan yolcular uçuş ile ilgili tüm haklarını kaybederler.
12 Serbest bagaj hakkı 20kg.’dır. 2 yaşından küçük bebeklerin bagaj hakkı 10.kg.’dır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder